LinkedIn Reklam Sözlüğü ve Reklam Terimleri: İş Dünyasında Etkili Tanıtım Stratejileri


01/01/0001 Admin/Ajanscode

Başlıklar : LinkedIn Reklam Sözlüğü ve Reklam Terimleri: İş Dünyasında Etkili Tanıtım Stratejileri


6965-pile-3d-linkedin-logos.webp

LinkedIn Reklam Sözlüğü ve Reklam Terimleri: İş Dünyasında Etkili Tanıtım Stratejileri

 

LinkedIn Reklam Sözlüğü ve Reklam Terimleri: İş Dünyasında Etkili Tanıtım Stratejileri

İstanbul'un Bakırköy bölgesindeki reklam ajansınız olarak, LinkedIn'in iş dünyasında önemli bir reklam platformu olmasının ardındaki terimleri ve kavramları keşfetmeye ne dersiniz?

1. LinkedIn Reklam Nedir?

 • LinkedIn reklamları, iş profesyonellerine yönelik olarak tasarlanmış olan LinkedIn platformunda yer alır. Bu reklamlar, markaların hedef kitlelerine iş ve profesyonel bağlamlarda ulaşmalarına olanak tanır.

2. CPC (Cost Per Click):

 • CPC, tıklama başına maliyet anlamına gelir. Reklamveren, kullanıcıların reklama tıkladığı her seferde ödeme yapar.

3. CPM (Cost Per Mille):

 • CPM, bin gösterim başına maliyet anlamına gelir. Reklamveren, reklamının bin defa görüntülenmesi için ödeme yapar.

4. LinkedIn İlan Formatları:

 • LinkedIn'de kullanılan reklam formatları arasında sponsored content (sponsorlu içerik), sponsored InMail (sponsorlu İleti), ve display ads (görüntülü reklamlar) bulunmaktadır.

5. Lead Generation Form:

 • LinkedIn reklamlarıyla kullanıcıları doğrudan bir form doldurmaya yönlendirebilirsiniz. Bu form, potansiyel müşterilerinizin bilgilerini toplamanıza olanak tanır.

6. Carousel Ads:

 • Carousel reklamları, kullanıcılara birden fazla ürün veya özellik gösterme imkanı sağlar. Kullanıcılar, sağa ya da sola kaydırarak farklı içeriklere ulaşabilir.

7. Matched Audiences:

 • LinkedIn'deki reklamlarınızı belirli bir hedef kitleye yönlendirmek için kullanılan bir özelliktir. Bu özellik, web sitenizdeki ziyaretçileri, müşteri listelerini ve daha fazlasını hedeflemenize olanak tanır.

8. Conversion Tracking:

 • Reklamlarınızın LinkedIn üzerindeki performansını izlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Bu, reklamlarınızın dönüşümleri ne kadar etkili bir şekilde yönettiğini anlamanıza yardımcı olur.

9. Engagement:

 • LinkedIn reklamlarınızın kullanıcılar üzerindeki etkileşim düzeyini ölçen bir metriktir. Tıklamalar, beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar bu kategoriye dahildir.

10. InMail Credits:

 • Sponsored InMail reklamları için ödeme yaparken kullanılan bir sistemdir. Reklamveren, belirli bir sayıda kullanıcıya özel mesaj gönderebilir.

11. LinkedIn Audience Network:

 • LinkedIn reklamlarınızı LinkedIn platformu dışındaki diğer sitelerde de görüntülemenize olanak tanıyan bir özelliktir.

LinkedIn reklam sözlüğü ve terimleri, iş dünyasında etkili bir şekilde reklam stratejileri oluşturmak isteyenler için önemlidir. Ajanscode olarak, LinkedIn reklam stratejilerinizi güçlendirmenizde ve markanızın profesyonel bir şekilde tanıtılmasında size destek olmaktan memnuniyet duyarız.


Tags

istanbul reklam ajansı

istanbul web tasarım ve yazılım

istanbul grafik tasarım

istanbul kurumsal kimlik

istanbul katalog ve broşür

istanbul tanıtım filmi

istanbul ürün fotoğraf çekimi

istanbul sosyal medya yönetimi